numer-telefonu

 • Produkcja i naprawa plandek

  Wytwarzamy i naprawiamy wysokiej jakości plandeki. W naszej szerokiej ofercie są także namioty, zabudowy nowe i "przeróbki". Prowadzimy mobilną naprawę plandek. Jeśli potrzebujesz pomocy dojedziemy na wskazane miejsce by usunąć usterkę.
 • Rzetelne Usługi Spawalnicze

  Spawanie w naszym wykonaniu to usługa wykonywana rzetelnie, profesjonalnie i precyzyjnie. Spawanie aluminium również nie ma dla nas tajemnic.
 • Kompleksowe Remonty i Naprawy

  Wykonujemy kompleksowe naprawy dachów suwanych, naprawy powypadkowe oraz remonty przyczep rolniczych.
 • 1
 • 2
 • 3

Jeśli oczekujesz profesjonalizmu - to dobrze trafiłeś ! Skontaktuj się z nami

Hale namiotowe

hale namiotowe Kab-Mar

Firma, która zaczyna swoją działalność często myśli o kosztach związanych z wejściem na rynek. Oczywistą rzeczą jest, że zastanawiają się oni nad każdą wydaną złotówką. I bardzo dobrze! W tym artykule chce przedstawić wam jeden z pomysłów na zaoszczędzenie kilku złotych. Weźmy na przykład halę magazynową o długości 50m, szerokości 20m i wysokości ściany bocznej 4m. Dach niech ma dwa spady. Taka hala zazwyczaj wystarcza średniej statystycznej firmie, która potrzebuje magazynu.

Nie warto kupować budynków, w których dach nie ma spadu ponieważ problem jest później z odśnieżaniem, odprowadzaniem wody itp. Uważam, że jako magazyn świetnie sprawdzi się hala namiotowa. Powierzchnia, o której pisałem wyżej to koszt mniej więcej 140 000 zł wraz transportem i montażem często nawet w jeden lub dwa dni. Jeżeli chodzi o koszt postawienia takiego budynku na przykład z pustaka to cena taka oscyluje w okolicach 200 000 zł. Tutaj już jesteśmy w stanie zaoszczędzić niemałe pieniądze, które można choćby wydać na wakacje z rodziną. Magazyn jako namiot doskonale sprawdza się w dzisiejszych czasach. Mało kto chcę czekać na wybudowanie powierzchni magazynowej. Hala namiotowa może powstać nawet w kilka dni. Jest to wielki plus. Także oprócz ceny możemy też dodać do zalet czas wzniesienia konstrukcji.

Kolejną właściwością hal namiotowych jest ich efektywniejsze wykorzystanie. Ich powierzchnia nie potrzebuje żadnych kolumn, prętów, pali i tym podobnych rzeczy aby wzmocnić konstrukcję gdzieś na środku hali. Takie słupy często przeszkadzają magazynierom bo przecież nie zawsze towar zajmuje miejsce od słupa do słupa. W przypadku zwykłych hal magazynowych czy produkcyjnych tego typu problemu występują. Jest to kolejna rzecz, która przemawia za postawieniem hali namiotowej.

Następna zaleta to mobilność. Po zakupie takiej nieruchomości możemy ją postawić na dowolnym utwardzonym gruncie. A co jeżeli chcemy przenieść nasz magazyn? Żaden problem! Przeniesieni hali namiotowej w inne miejsce to kwestia kilku dni! Bez żadnych przeciwskazań można taką hale rozmontować i na nowo złożyć. Nawet w przypadku gdy już nie potrzebujemy magazynu nie ma problemu z jego odsprzedażą. Po prostu składamy, oddajemy w częściach i potencjalny klient składa u siebie w wyznaczonym miejsc taką halę namiotową.

Często spotykam się ze stwierdzeniem, że  „.. przecież pod plandeką to zimno musi być na magazynie… „. Niekoniecznie! Hala namiotowe charakteryzują się tym, że dach powstaje z plandeki. Na ściany boczne możemy użyć oprócz PCV takie materiały jak: blacha trapezowa czy płyta warstwowa. Płyta taka jest ogrzewana i ma w sobie izolację, także obala różne mity.

Halę namiotową możemy budować w szerokości od 5m  do 30 m, wysokości od 3m do 6. Długość hali jest nieograniczona. Jedynym ograniczeniem są tak zwane segmenty, które mają długość 5 m. Hala namiotowa głównie składa się właśnie z takich segmentów które mogą być w dowolnym momencie dokładane.

Podsumowując zaletą hal namiotowych jest:

 • koszt postawienia
 • czas  wzniesienia
 • mobilność
 • izolacja
 • nieograniczona  powierzchnia
 • możliwość  rozbudowy w dowolnym momencie

Jedną wadą hal namiotowych jest to, że ich żywotność planowana jest na 20-30 lat, natomiast klasyczne powierzchnie magazynowe potrafią wytrwać o wiele dłużej.

Autor: PeeLeN

Źródło - Artelis.pl